Hubnutí jde i bez diety!

Když se podíváte všude okolo, tak vidíte jen reklamy na diety. Já se ani nedivím, že se v tom člověk už úplně ztratí. Protože jsem se v tom taky ztrácel. Vždy jsem si myslel, že tím zhubnu. Ale funguje to všechno úplně jinak. Diety se lidem doporučují jen z toho důvodu, že se o tom dobře píše a lidi na to slyší. To je celé. Zázračná pohádka o skvělé postavě se bohužel nekoná, protože to často končí nějakým kilem dole a nějakým kilem nahoře. Vlastně jsem to tak míval taky tak.

Dopracoval jsem se až k váze 107 kg a moje postava byla spíš k pláči, než aby se měl člověk čím pochlubit. Jedl jsem velmi málo a nebo jsem se přežíral. Když jsem se přežíral, tak jsem potom zase měl pár dnů, kdy jsem jedl málo. Potom jsem zkusil nějakou tu dietu, záchvěvy zdraví a potom zase do starých kolejí. A tak to bylo pořád dokola.

postava_pred_400

Celé se to změnilo, až jsem to pochopil..nebo si to spíš přiznal? Že nejde zhubnout trvale dietami!

Trvale to opravdu nejde a bohužel hodně lidí žije s velkou až extrémně velkou nadváhou jen proto, že si myslí, že pro ně neexistuje cesta. Musíte ale pochopit, jak to naše tělo funguje.

Tělo potřebuje živiny na přežití a když je nemá, tak začne šetřit. Příkaz nežer a budeš štíhlý fakt neplatí.

Známý mi říkal. Víš, Tome, moje známá už zkusila snad všechno a nikdy pořádně nezhubla a měla to hned zpět. Tak se ho ptám: A co jí? On mi říká: Snídá 1 rohlík a černý čaj, na svačinu jablko, na oběd si uvaří jen trošku masa a k tomu zeleninu a na večeři už jen jogurt. Říkám mu hmm…víš já se ani nedivím, protože po takovém jídle by přibral každý.

Jde o to, že naše tělo je chytřejší než si myslíme. Takový názor, který koluje mezi lidmi je takový, že jakmile má tělo málo živin, tak začne ubírat tukové zásoby.

Kéž by to tak bylo – ale není to tak!

Když tělu odeberete živiny, tak začne šetřit. Jako první věc začne odstraňovat vodu. Protože když mu nedáváme skoro žádné sacharidy, tak voda odteče. Potom začne odstraňovat svalovou hmotu, protože nemá moc potravy a je pro ně energeticky náročné svalovou hmotu živit. Takže přijdete o svaly a o vodu. Nejdůležitější věci, které drží metabolismus v chodu a jsou v tahu. Takže se Vám zpomalí metabolismus a tělo najede na úsporný režim.  A potom když už tělo nemá, co odstraňovat, tak nezačne ubírat tuk ve velkém, ale spíš si ho bude i z malá jídla ukládat. Nejlepší jsou na to právě rohlíky, bílé pečivo a sladkosti. Proč to dělá? Protože se bíjí, co horšího může ještě přijít. Už mám 120 kg, dostávám na celé fungování orhlík, nějaké jablko, trošku bílého jogurtu a mám živit 120 kg váhy? No tak v tom případě budu dělat zásoby, co ještě horšího může přijít.

Tedy nemusíte jíst skoro vůbec nic a přesto budete mít pocit, že spíš přibírat a taky to tak bude.

Jediná cesta k trvalé štíhlosti je začít jíst a nebát se toho. Klidně postupně. Ale strava založená na tom, že si dá člověk na svačinu jablko a jogurt na večeři nikdy nepovede k hubnutí. Vlastně mi to potvrdily už snad stovky lidí, kteří se snaží dodržovat zdravý jídelníček, snaží se jíst na svačinu jen to ovoce, na oběd trochu masa a zeleniny a na večeři jen jogurt a přesto nehubnou.

Jak to bylo u mě?

Jednoduše jsem začal jíst. Našel jsem si náhradu za bílé pečivo a konečně (ještě, že mě to napadlo), jsem nedržel žádnou dietu. Jedl jsem běžné věci z obchodu ale v té zdravější variantě. Vše jsem to doplňoval zeleninou a vlákninou. Postupem času jsem si rozjel metabolismus a tělo shodilo za první měsíc 6,5 kg tuku. A to jen tím, že jsem začal jíst asi 3 x víc než jsem jedl předtím. Mnoho lidí si myslí, že jsem se omezoval v jídle, ale bylo to přesně naopak.

Pokud máte zpomalený metabolismus, tak to bude chvilku trvat, než si tělo zvykne. Takže první dny nemusíte pozorovat úbytek na váze, ale zdravé hubnutí poznáte podle úbytku cm v pase.

Tímto stylem jsem zhubl za  cca 9 měsíců 27 kg a 33 cm v pase. Váhu si držím už 2 roky bez nějakých problémů. A hlavně už si užívám jídlo a zkouším různé recepty.

postava_po_400

Přesný postup, jak jsem na to šel obsahuje 71 stran textu v mé knížce a druhá polovina knížky tvoří recepty na jednoduchá jídla. Jak říkám – je to malá knížka s velkými výsledky:-) Budete k tomu ale potřebovat snahu začít. Ale když jsem to dokázal já, zvládnete to i Vy! A další stovky lidí, kterým se to taky už podařilo. Jestli je nutný pohyb? Já jsem cvičil – ne extra intenzivně, ale cvičil. Někteří lidi se drží knížky, mají větší nadváhu, necviči a přesto mají výsledky. Záleží to na Vaší nadváze. Když máte menší nadváhu, budete muset přidat pohyb. Při větší nadváze to půjde i bez pohybu, ale s ním to je samozřejmě efektivnější.

Za 3 měsíce jsme museli dělat už 4. dotisk knížky. Samotného mě to překvapilo, ale jsem rád, že kniha pomáhá. Objednat si knihu můžete zde:

http://www.knihcentrum.cz/brichac-tom/d-165490/  a pokud není aktuálně vyprodaná, tak ji seženete v každém knihkupectví.

Začněte hned! Protože je ideální doba a do dovolené ještě stihnete zmenšit bříško…

promo_foto_umm

Vaše zkušenosti s knížkou

Web: www.brichactom.cz
Objednávka knihy: http://www.knihcentrum.cz/brichac-tom/d-165490/