Výpověď z pracovního poměru, zkušenosti jak postupovat?

Když dostanete výpověď z pracovního poměru je to velmi těžká situace. Na druhou stranu si buďte jistí, že v tom nejste sami. Je taky možné, že jste dali výpověď sami a chcete si najít lepší práci. Ty důvody pro výpověď mohou být různé.

Dostali jste výpověď z pracovního poměrua nevíte co dál? Jak Vám mohu poradit…

Buďte v klidu. Je to sice fráze, ale opravdu se snažte nepanikařit. Svět se nezbořil a jde dál. Je sice těžké novou práci najít, ale ukážu Vám, jak ji najdete. Možná by pro Vás bylo lepší, kdybyste si dali pár dnů klid. Relaxujte a snažte se tu situaci neřešit. Znám ten pocit a určitě máte vztek a snahu firmě nadávat a šířit i o ní jen to nejhorší. Ale to nedělejte. Vám to nepomůže a té firmě to taky nijak neublíží. Je to zbytečná ztráta Vaší energie.

Odpočiňte si a zkuste v klidu přemýšlet co dál. Už nějaké pracovní zkušenosti máte a je čas popřemýšlet, jakou práci byste si chtěli najít. Když Vás teď vyhodili, tak zkuste i popřemýšlet, co bylo špatně, čím Vás firma zklamala a stanovte si priority, jakou práci chcete.

Dostali jste výpověď, byla to nová firma, neplatila Vám?

Tak zkuste hledat takovou společnost, která je zajetá a dlouhodobě dobré reference. Než se dostanete k tomu, abyste na nějaké místo reagovali, tak raději vyhledejte o firmě vše možné. Zkušenosti, reference, počty klientů, zaměstnanců, výsledky hospodaření. Zjistěte jestli se firma rozrůstá a plánuje další rozvoj nebo stagnuje. To vše Vám pomůže k tomu, abyste se vyhnuli propouštění zaměstnanců a další výpovědi z pracovního poměru u budoucích zaměstnání.

Podali jste výpověď dobrovolně a chcete si najít jinou práci?

Tak za prvé byl k tomu určitě důvod. Buď finanční nebo neshody v kolektivu, podrazy ze strany firmy nebo prostě práce, která Vás nebavila. Ať už byl k výpovědi důvod jakýkoliv, tak si buďte jistí, že jste udělali dobře. Nemá smysl dělat něco, co Vás nebaví. Krom toho si myslím, že je lepší dělat práci, která Vás bude bavit a naplňovat, než abyste někomu dělali doslova vola.

Někdy ani ty peníze nejsou vše. Prostě pokud to za nic nestojí, je lepší odejít a hledat si lepší práci. I tady na mém blogu TomKosacik.cz najdete příběhy mnoha lidí, kteří práci měli raději ji změnili. Většina lidí si dnes myslí, že většina lidí si jen drží to své teplé místečko a bojí se odejít, když je tak těžké najít práci. Ale je to častý omyl. Výpovědi z pracovního poměru jsou běžné a najít novou práci taky můžete. Jen se na to musíte dobře připravit – skvělý životopis a motivační dopis jsou pro to naprostým základem.

Jak si najít novou práci rychle a jak to dělají ti úspěšní?

Ukážu Vám, jak to udělali ti, kteří si práci rychle našli. Proč byste mně měli věřit? Pracoval jsem při výběru uchazečů o práci několik let a poslední měsíců pomáhám lidem najít práci. Sestavuji databázi toho, co využili ti, co uspěli a na čem pohořeli neúspěšní.

Jak začít s hledáním práce?

Sestavte si dokumenty, kterými firmu oslovíte. Tedy životopis a motivační dopis. Kašlete na ty, kteří Vám budou tvrdit, že je dnes vše o známosti a šanci najít práci prostě nemáte. Ne, není to pravda. Tyto dokumenty musíte sestavit tak, aby zaujaly na první pohled. Nestahujte si volně dostupné materiály, kteří využívají všichni. Pokud to uděláte, budete se ucházet o místo připraveni stejně, jako dalších 99% uchazečů o novou práci.

Najděte to, co firmy zajímá. Jak jim zvýšíte zisky, tržby. Jak jim pomůžete k rozvoji. Každý má zkušenosti, které může firma zužitkovat. I kdyby to byly praktické zkušenosti z nějaké brigády. Vše se Vám může hodit. To vše použijte a oslovte s tím firmy. Mám ověřené, že tento postup funguje.

Pokud si během pár naboucháte údaje do životopisu a napíšete do motivačního dopisu pár vět, kde popíšete Vaše zkušenosti, nebude to fungovat! Když oslovíte desítky firem a budete reagovat na každou pozici, opět to nebude fungovat. Dělejte to tedy tak, abyste neztráceli čas, nesnižovali si zbytečně sebevědomí a nepřicházeli tak zbytečně o peníze.

© 2013 : | Ochrana osobních údajů | Vytvořil: Machi | Sitemap