Stukturovaný životopis vzor ZDARMA – jak NE!

Strukturovaný životopis je vizitka každého uchazeče o zaměstnání. Možná si myslíte, že je jedno, jak Váš životopis vypadá a jde jen o tu formalitu. Možná právě proto hledáte strukturovaný životopis vzor. Jenže takový vzor životopisu si stáhlo dalších 10 tisíc lidí.
Každý bude mít stejnou grafiku, stejné rozmístění a první, co tak řeknete svému zaměstnavateli je: “možná mě stejně nepřijmete, tak co bych se s přípravou životopisu zatěžoval.

Šablonu životopisu stáhnout životopis vzor zdarma.

Je to obrovská chyba a bohužel to může mít negativní dopad a i kvůli takové hlouposti jako je vzor životopisu stažený z internetu můžete přijít o práci. Takto by rozhodne neměl vypadat životopis!

neuspesny_zivotopis2

Jak by měl vypadat strukturovaný životopis? Zejména myslete na to, abyste se odlišili. Když už si vzor stáhnete, tak ho celý předělejte. Dejte tam kus sebe, aby bylo poznat, že Vám na místě záleží a nechcete vše tak trošku po Česku “odrbat”. Hlavně když se hlásíte do práce, kde je tlačenka lidí, tak Vám toto může velmi pomoci. Stáhněte si klidně vzor životopisu, ale dejte si práci s vyplněním Vašich údajů. Může se Vám to velmi vyplatit. Na co si dát pozor u strukturovaného životopisu Strukturovaný životopis by měl být zejména přehledný. Musíte si uvědomit, že personalista nebo Váš budoucí zaměstnavatel denně prochází desítky a někdy i stovky životopisů. Pokud vytvoříte životopis stejný jaký většina žadatelů, tak ten Váš prostě zapadne mezi ostatní a nikdo se o něj nemusí zajímat tak, jak byste chtěli. Možná si myslíte,  že Vaše předchozí zaměstnání nebo dosažená kvalifikace musí zaujmout. Samozřejmě pokud je opravdu zajímavá, tak zaujme, ale musíte k tomu přispět i Vy.

Vaše údaje ve stukturovaném životopisu

První věc, na kterou myslete jsou Vaše jméno a kontaktní údaje. Tyto věci dejte záměrně co možná největším písmem, aby si jich každý hned všiml. Nebojte se velikosti. Jde Vám přece o to, abyste zaujali. Další velmi důležitý údaje ve strukturovaném životopisu kromě jména je i kontakt. Minimálně město, telefon a email by měly být rozhodně zvýrazněné. Můžete použít tučné písmo i vyšší velikost písma. Jak veliké? Jednoduše si životopis vytiskněte, založte si ho mezi jiné papíry a potom ho vytáhněte a podívejte se na něj jen třeba 2 sekundy. Během té chvilky jste si všimli čeho? Jména, města a kontaktu? Potom je to správně. Musíte si představit práci personalisty, který většinou vše dělá ve spěchu a Vy to musíte udělat tak, aby si Vás zapamatoval.

Fotografie do stukturovaného životopisu, ano nebo ne?

Já říkám rozhodně ANO! Všiml jsem si v diskuzích na internetu i při debatě se žadateli, že se bojí dávat do stukturovaného životopisu svojí fotografii protože se bojí, že nejsou pěkní nebo se bojí, že jim to uškodí atd. Toho se opravdu nemusíte bát. Pokud by si personalista vybíral podle vzhledu, jakože by neměl, tak Vás stejně uvidí u pohovoru. Svůj vzhled tedy neschováte. Naopak Vám fotografie může nesmírně pomoci. Dokonce bych řekl, že strukturovaný životopis a jakýkoliv vzor životopisu, který najdete bez fotografie, tak Vám může snad i uškodit. Fotografie dává životopisu totiž úplně jiný rozměr. Najednou je v psaném textu i grafický prvek, takže ho uživí. Díky fotografii si Vás personalista zapamatuje! To je velmi důležité. Dokonce si lidská paměť hned spojí jméno s fotografií. Přitom fotografii používá jen tak 5 lidí ze 100 ve svém životopisu. Tedy už jen díky fotografii ve svém stukturovaném životopisu se odlišíte. Dá se i říci, že můžete mít velikou výhodu oproti těm 95 lidem. Takže se toho opravdu nebojte. Fotografie Vám může jen pomoci!

Stukturovaný životopis – fotografie, jak by měla vypadat?

Je ale důležité, jakou fotografii do životopisu použijete. Asi nejjednodušší je využít fotografii, kterou máte na občance nebo pasu. Tedy klasickou malou fotografii, kde je vidět jen obličej. Rozhodně zapomeňte na fotografie z dovolené nebo fotografie, kde nejste sami a druhá osoba je odříznutá. Tím dáte jen najevo, že jste prostě vzali to první, co jste měli po ruce. Nepoužívejte fotografii, která je několik let stará. Je nejlepší mít fotografii aktuální, tedy tak, jak budete vypadat na případném pohovoru. Když se budete na fotografii usmívat, tak to bude působit sympaticky. S úsměvem to ale nepřehánějte. Můj TIP: Zkuste svoji fotografii přizpůsobit pozici, o kterou se ucházíte. Zaměstnavatel má vždy nějakou představu, jak by chtěl, aby jeho zaměstnanec vypadal. On si prostě představuje, jak bude vypadat člověk, kterého zaměstná a bude ho potkávat každý den v práci. Pokud se hlásíte na pozici manažera u nadnárodní firmy, tak bych doporučil fotografii v obleku s kravatou. Pokud hledáte práci číšníka, tak by byla dobrá fotografie v bílé košili. Když se hlásíte na práci skladníka, tak nemusíte mít ve strukturovaném životopisu fotografii v luxusním obleku. Budete vypadat nepřirozeně. A pokud Vaše práce, o kterou se hlásíte, nemá nějaký svůj typický oblek, tak ideální bude fotografie v tom, v čem byste normálně chodili do práce.

Takto by měla vypadat hlavička životopisu, který zaujme

 

Musíte si uvědomit, že personalista se dívá na životopis jen několik vteřin a většinou se zaměřuje na první třetinu stránky. Takže v těchto horních partiích musíte dát to nejzajímavější. 

 

info_odstavec_z

 

Takto celý životopis:

 

Jak napsat životopis

Stáhněte si tento životopis ve formátu Word

”Pro

 

K získání práce potřebujete i motivační dopis.

Tak vypadá úspěšný motivační dopis

Tak vypadá úspěšný motivační dopis

Je ještě důležitější než životopis. Věnuji se pomoci lidem získat práci již několik měsíců a připravil jsem motivační dopisy, které vyhrály výběrová řízení. Jsou připraveny tyto motivační dopisy. Můžete se inspirovat, co je v tom úspěšném napsáno.

Motivační dopisy na tyto pozice:

 • motivační dopis absolventa
 • asistentka
 • administrativní pracovnice
 • sociální pracovnice
 • prodavačka
 • recepční
 • učitelka a další

Získat motivační dopisy můžete na této stránce

Tomáš Kosačík

Tomáš Kosačík se představuje:

Mgr.Tomáš Kosačík nebo taky Břicháč Tom. Autor 2 knih s inspirací, jak se stravovat lépe, zbavit se velkého břicha a obezity. Sám jsem zhubl 27 kg a 33 cm v pase. V mých knihách najdete mou cestu, celý postup, zkušenosti i přes 150 receptů na snadné originální recepty pro celou rodinu. Za 6 měsíců si mé knihy koupilo přes 30 tisíc čtenářů.
Příspěvek byl publikován v rubrice Jak získat práci, radyprace, životopis se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 komentářů u Stukturovaný životopis vzor ZDARMA – jak NE!

 1. Hanka napsal:

  Děkuji moc za rady.Fotku jsem nikam nedávala. Bojim se, že by mně kvůli tomu nevybrali. Myslíte, že bych měl fotku přidat?

  • Tomáš Kosačík Tom Kosacik napsal:

   To se nemusíte vůbec bát. Fotka by měla být základ. Když ji nedáte, tak se připravíte o hodně. Hned na první pohled to zapůsobí! Lidi se bojí toho, že by byli škaredí. Jenže, pokud by byl někdo krajně nesympatický a měl by to být důvod, že ho nevezmou, tak to stejně zjistí u pohovoru. Takže určitě fotografii použíjte!

 2. Kateřina napsal:

  Ahoj. Chci se zeptat, jak připojujete fotografii k životopisu. Dáváte ji přímo do životopisu nebo ji posíláte jako normální přílohu v emailu?

  Díky

  • Tomáš Kosačík Tom Kosacik napsal:

   Ahoj Katko,fotografie by měla být hned nahoře v životopisu vedle kontaktních údajů. Samozřejmě ji můžeš poslat i emailem. Ničemu to neuškodí.

 3. Ludmila Šedovičová napsal:

  Díky za cenné rady. Velice hezky a stručně vše vysvětleno. Teď už jen abych zaujala. Díky

 4. Janča napsal:

  Chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaše rady s životopisem a za vor,který jsem využila.Pomohlo mi to víc,než jsem původně čekala.Vypadá to,že od prosince budu mít novou práci:-)Díky Jana

 5. Janek napsal:

  Chtěl bych se zeptat, jestli opravdu musím mít v životopisu fotku?Bojím se,že to může vše zkazit.Zatím jsem fotku nepoužil.Takže doporučujete ji tam dát? Děkujiu moc za odpověd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *