Nejlevnější super last minute zájezdy 2013

 

Jak jet na dovolenou nejlevněji? Nejlepší možností je využít nabídky Super last minute zájezdu.

Je zájezdy levnější koupený na super last minute?

Každý rok mě překvapuje, že si spousta lidí objednává dovolenou koupenou předem a využívají spíše first minute zájezdy než nabídku super last minute zájezdů. Přitom když sledujete ceny, tak sice zjistíte, že zájezdy jsou v období first minute se slevou, ale vyplatí se?

Když jsme si kupovali zájezdy na last minute a praktikujeme to již několik let, tak jsme využívali mnohem vyšší slevy.

Srovnání first minute a last minute zájezdů

Hotel v letovisku Alanya v Turecku:

First minute cena po slevě 20% = 15 980 Kč

Last minute cena po slevě 38% = 12500 Kč

Jak sami vidíte, tak jsme získali mnohem lepší cenu při last minute zájezdu.

 

Nevýhody super last minute zájezdů

Mezi velkou nevýhodu last minute zájezdů určitě patří nemožnost výběru. Last minute jsou opravdu zájezdy na poslední chvíli a cestovní kanceláře se snaží prodat poslední volné termíny. Z mé zkušenosti můžu říct, že se dá vždy vybrat. Možná neseženete nějaký Váš vysněný hotel, ale třeba najdete last minute na lepší místo.

Skoro každý rok se nám stalo, že jsme hledali last minute zájezd do 3 hvězdičkového hotelu a nakonec jsme měli za ještě lepší cenu čtyřhvězdičkový hotel. Nebojte se toho. Určitě neskončíte bez dovolené.

Další nevýhoda last minute

Nevýhodou last minute dovolené může být i termín odletu, kdy se musíte narychlo všemu přizpůsobit. Musíte počítat s odletem v kteroukoliv hodinu, ale s tím musíte počítat i při objednání dovolené s předstihem. Ideální je se už předem sbalit, nachystat si všechny potřebné dokumenty a peníze na zaplacení.

Několik dní nebo hodin sledovat všechny možné stránky s last minute zájezdy a potom rychle objednat. Během jednoho dne můžete mít last minute zájezd zaplacený a můžete se už další den slunit u moře.

Osobně tento stres miluju. Není nic lepšího než do poslední chvíle nevědět, kde skončím na dovolené. Už tímto způsobem cestujeme 7 let a ještě nikdy jsme nebyli z dovolené zklamaní. Každý zájezd byl jiný, last minute za jinou cenu, ale dovolená vždy stála za to.

Výhoda last minute zájezdů

Některé ultra last minute jsou opravdu extrémně levné

Pokud si můžete dovolit vyrazit na dovolenou opravdu v mezním termínu a můžete se sbalit a odjet na letiště za několik hodin, pak sledujte ultra last minute zájezdy. Znám i některé, kteří si sbalí zavazadla a vyrazí na letiště bez objednané dovolené.

Na letišti navštíví stánek některé cestovní kanceláře a počkají na zájezdy, který jim zbudou v nabídce. Takový last minute potom pořídíte i s 50% slevou a to už se opravdu vyplatí.

Last minute  – méně termínů, lepší kvalita

Pokud si vybíráte last minute zájezdy, tak počítejte s menším výběrem hotelů i termínů. V nabídkách zůstávají buď horší hotely. To je pravda. Ale taky v nabídkách zůstávají i luxusnější hotely za lepší cenu. No a ty průměrné hotely s průměrnými cenami už jsou většinou vykoupené. To jsou ty termíny zakoupené ve first minute.

Právě ty luxusnější hotely jsou velkým lákadlem. Zde jde totiž o větší peníze a je těžké zajistit ze strany cestovní kanceláře klienty, kteří by byli ochotni platit vysoké částky na poslední chvíli. U těchto hotelů potom dochází k většímu snížení cen.

Pro Vás to samozřejmě znamená obrovskou výhodu, protože si můžete koupit extrémně levný last minute zájezd a přitom prožít skvělou dovolenou u moře třeba i o 50% levněji.

Kam vyrazit na last minute zájezdy?

Určitě máte svoji vysněnou destinaci, kterou byste rádi navštívili. Přesto Vám můžu doporučit destinace, kam pořídíte last minute nejlevněji.

Bulharsko, Primorsko – ještě s rodičema, zájezd přes last minute

Turecko, Alanya – naše první dovolená koupená přes last minute zájezd

Řecko, Rhodos – naše nejlevnější dovolená, taky přes last minute, jak jinak

Egypt, Taba – tady jsme využili velkou slevu do 4* hotelu

Malta – naše last minute dovolená koupená přes rakouskou cestovku

Řecko, Kréta – dovolená na poslední chvíli na konci září

Egypt, Marsa Alam – jediná dovolená, kterou jsem neplatil:-)

Francie, Provence – zájezd koupený taky na last minute

+ by sem patřilo několik autobusových zájezdů, na které jsme jeli taky na poslední chvíli

Turecko last minute zájezdy

Egypt last minute zájezdy

Řecko last minute zájezdy

Tunisko last minute zájezdy

Španělsko last minute zájezdy

Bulharsko last minute zájezdy

 

Kde nakoupit last minute zájezdy?

Můžete si koupit zájezdy přímo u cestovní kanceláře. My máme vyzkoušený Exim Tours, Firo, Fischer, Viamare, Alexandria a ještě jednu rakouskou cestovku.

Jak vidíte tak vybíráme zájezdy spíše u větších CK, kde máme jistotu v kvalitních službách. Tím ale rozhodně netvrdím, že malá cestovka je špatná. Naopak i u malé cestovky se Vám při zájezdů a dovolené můžou věnovat mnohem více. Právě malá cestovka si Vás může hýčkat a takové last minute zájezdy mají ještě další kouzlo.

Dovolenou si tedy můžete objednat přímo u cestovní kanceláře a ta s Vámi uzavře cestovní smlouvu a vyřídí vše potřebné.

Last minute zájezdy přes agenturu

My využíváme koupě last minute zájezdů přes agenturu Invia. Máme s nimi výborné zkušenosti a vždy nám ochotně poradili. Dokonce nám jeden rok přímo hledali hotel podle našich kritérií a nakonec se podařilo najít last minute přesně podle našich představ.

Jednou jsme chtěli rezervovat pobyt a paní z Invie nám bohužel oznámila, že last minute je už vyprodaný, takže jsme museli vybírat jinou možnost. Paní nám ale hned druhý den ráno volala, že jim zájezd odřekla klientka a termín nám v rychlosti rezervovala.

Takže s Invií máme jen dobré zkušenosti a využíváme zásadně last minute zájezdy.

Jsou ceny u agentur stejné jako u CK?

To je asi základní dotaz, který často čtu, že si lidi myslí, že u CK ušetří, protože agentura si připočítá ještě poplatky navíc. Naopak. Vůbec to tak není. Zájezdy jsou skoro vždy za stejnou cenu jako u CK.

Jen Vy máte obrovskou výhodu, protože můžete vybírat z celé řady last minute zájezdy od všech cestovních kanceláří, které s agenturou spolupracují. U Invie jsou to všechny největší cestovní kanceláře a desítky menších. Máte tak jistotu velkého výběru Vaší dovolené.

 

FAQ: vysvětlení pojmů, co jsou…

Ultra last minute zájezdy

Ultra last minute zájezdy jsou zájezdy zakoupené opravdu na poslední chvíli, někdy jen pár hodin před odletem. Někdy na ně zájemci čekají i přímo na letišti a kupují zájezdy i 2 hodiny před odletem. Můžete tak sehnat opravdu dovolenou skoro zadarmo s výraznou slevou.

Zájezdy all inclusive

All inclusive znamená, že na zájezdy budete ubytování v hotelu, který nabízí servis all inclusive. To znamená, že můžete využívat neomezenou konzumaci jídla a pití + další služby hotelu. Pozor – ne vždy jsou služby takové, jak byste si je představovali. Velmi často jsou ale služby all inclusive značně omezené a hotely se to snaží všemožně odrbat. Pověstné jsou hlavně malé kelímky, s kterými si chodíte pro pití do hotelového baru.

Tam sice dostanete opravdu nápoj zdarma v rámci all inclusive a to jen do kelímku 2 dcl. Takže pokud chcete pít více, musíte chodíte vícekrát. To mi přijde trošku ponižující. Čím lepší hotel vyberete, tím menší problémy potom budete mít.

 

 

© 2013 : | Ochrana osobních údajů | Vytvořil: Machi | Sitemap