Last minute dovolená na jižním pobřeží Turecka

 

Pokud si vybíráte dovolenou podle krásných písčitých pláží, azurového moře, bohaté přírody a zajímavých výletních míst, pak navštivte jižní pobřeží Turecka, tzv. Tureckou riviéru.

Turecko je obklopeno nejen krásným mořem, ale i mnoha památkami

Oblíbenou památkou jsou ruiny lyckého města Pinara. V ruinách se tyčí zbytky divadla, královský hrob, ale především 450 m vysoká strmá stěna, kde jsou zabudovány skalní hroby. Národní park Olympos se nachází v zalesněném údolí ukrývajícím ruiny antického města Olympos. Asi nejznámějším letoviskem na Turecké riviéře je Antalya, která je velkoměstem s pouličním ruchem, hustou dopravou, starými čtvrtěmi i moderními hotely, palmovými alejemi, starým bazarem a památkami jako Hadriánova brána, „Uříznutý minaret“ nebo mešita vyzdobená kachličkami.

Oblíbené letovisko Alanya splní všechny vaše požadavky na kvalitní a nezapomenutelnou dovolenou u moře

Nedaleko Antalye leží další hojně navštěvované letovisko v Turecku – Alanya. Sem jezdí na dovolenou velká část turistů, protože tu naleznou dlouhé pláže, čisté moře, památky i obchody, bary a diskotéky. Jednoduše všechno pro zábavnou dovolenou. Známým letoviskem v Turecku je i Kemer, ten není tak přelidněný a rušný jako Antalya či Alanya, ale přesto zde najdete hezkou promenádu, restaurace, obchůdky, luxusní hotely, udržované pláže a čisté moře. Archeologické naleziště v Perge stojí také na dovolené v Turecku za povšimnutí. Plno krásných fotek s antickými sloupy a k tomu učiněný ráj na zemi, to je celé jižní Turecko.

© 2013 : | Ochrana osobních údajů | Vytvořil: Machi | Sitemap