Kettlebel a jeho výhody – ketlbel využívám na hubnutí

Kettlebel na hubnutí ideální – jak cvičím s ketlbelem

Ke Kettlebelu jsem se dostal přes nějakou anglickou stránku, když jsem hledal způsoby cvičení. Už ani nevím, která to byla, protože jsem jich prošel několik. Každopádně musím říct, že mi kettlebel hodně pomohl s hubnutím.

Výhody Kettlebelu – nekonečné varianty a cviky

Dřív jsem cvičil hlavně v posilovně. Jenomže mě to po nějaké době přestalo bavit. Pořád jen v jednom prostoru a nesmyslně zdvihat železo. Prostě mě to přestalo bavit a jak se říká a je to pravda, pokud Vás něco nebaví, tak to neděláte pořádně.
A přesně tak to bylo i s mými návštěvmi fitcentra.
Pořídil jsem si tedy jeden Kettlebel. Moc jsem nevěděl co od toho čekat a cena 1000 Kč za jeden taky nebyla nejnižší. Nakonec jsem ale rád, že jsem se ke ketlebelu vlastně dostal.

Je to skvělá věc, se kterou můžete dělat nespočet cviků. Hlavně můžete s ketlebelem procvičat několik svalových partií zároveň. Můžete si vybrat jak intenzivně cvičit, jestli budete jen posilovat partie nebo cílem je hubnutí.
Já sám používám asi 15 základních cviků.

Hlavní přednosti kettlebelu

Nejlepší na ketlebelu je možnost cvičit kdekoliv s jednou činkou a skoro na všechny partie. To je opravdu k nezaplacení. Je jedno jestli cvičíte doma, v garáži, nebo na zahradě. Já bydlím v paneláku a kettlebel mám v současné chvíli v autě.

Když chci cvičit, tak už nemířím do posilovny, ale prostě sednu do auta, ujede 1 km a zastavím na polní cestě za městem a cvičím. Staršně nás to chytlo i s přítelkyní. Když je horší počasí, tak si ho vezmu domů a můžu to smaé cvičit i doma, třeba v obyváku. To je ta největší výhoda ketlebelu, kterou využijete.

Možná se ptáte, jakou váhu kettlebelu zvolit

Taky jsem to řešil. Já mám 16 kg a 20 kg kettlebel. ze začátku byl i ten 16 kg hodně. Dnes je pro mě už dost lehký a dělám s ním jen asi 3 cviky. Hlavně používám kettlebel 20kg a trošku už se ohlížím i po tom 24 kg.
Perfektní je, že můžete s kettlebem dělat i kruhové tréninky a ty jsou na hubnutí nejúčinnější.

A ještě jedna nesporná výhoda. Prostě mě ketlebel baví. Můžete si dávat různé výzvy, sestavovat sami programy na hubnutí. Můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv. A k tomu potřebujete jednu činku. Posílíte tělo, zhubnete a budete mít větší sílu. Prostě pecka.

© 2013 : | Ochrana osobních údajů | Vytvořil: Machi | Sitemap