Jak napsat motivační dopis vzor

Motivační dopis nemá být popsaný životopis. Vás by to zaujalo?

Po pravdě jsem ještě nečetl moc motivačních dopisů, které by firmu dokázaly zaujmout.  A většina lidí používá vzory z internetu, kde je napsáno něco v tomto smyslu:

„Dobrý den, dovoluji si reagovat na Vaši pracovní pozici asistentky. Vystudovala jsem vysokou školu ekonomickou.  Jsem flexibilní, komunikativní a ráda se učím novým věcem. Protože mám zkušenosti, které požadujete, tak si myslím, že jsem vhodný kandidát.“

A takový dopis posílají všichni. V podstatě jen z povinnosti, že to firma má v požadavcích výběrového řízení. Pokud začne personalista číst takový dopis, tak po první větě ví o čem to bude a rozhodně ho to nijak neosloví.

Motivační dopis je od slova MOTIVACE, jakou máte Vy motivaci.

…a čím jste zajímaví pro firmu a co jí přinesete!

Vy musíte firmě napsat, co jí přinesete. Je to takové divadlo. Firma ví, že Vy chcete hlavně práci a peníze. Ale slyší na to, když jí napíšete, že je pro Vás zajímavá samotná firma a máte jí co nabídnout. To co můžete nabídnout, ji samozřejmě musíte napsat.

Firmy hledají lidi, kteří ji přinesou zisk, bezproblémového pracovníka a loajalitu. Tak jim to napište. Ale ne takto jednoduše v pár slovech. Popište jim to, co získají, když Vás příjmou. BUDE TO FUNGOVAT!

Motivační dopis by měl být rozdělený na 4 části:

První část: Napíšete jim, na jakou pozici se hlásíte.

Druhá část: Ukažte jim, proč právě oni a ne nabídka práce od konkurenční firmy

Tady si získáte jejich pozornost. Je dobré jim taky polechtat ego a napsat, proč jsou právě oni jiní než ostatní firmy a proč jsou lepší než konkurence. Samozřejmě ne moc okatě. Nechcete jim lézt do … ale chcete na ně zapůsobit.

Třetí část: Napište, s čím máte zkušenosti a co jim přinesete.

V čem jim můžete pomoci a v čem díky Vám získají výhodu oproti jiným firmám. Chcete pracovat jako prodavačka? Nepište jim, že jste komunikativní. Ale napište, že se sama zajímáte o modu, jste jejich zákaznice a doážete zákazníkům poradit z vlastní zkušenosti. To oni rádi uslyší.

Nebo jim napište, že jste pracovala jako prodavačka a mnoho zákaznic se k Vám vracelo jako ke kamarádce a chtěli osobní radu a doporučení. Obchody chtějí vracející se zákazníky a zaujme je to!

Čtvrtá část: Napište, že je chcete vidět a jít k pohovoru.

Ne tak přímo doslovně, ale aby věděli, že máte velký zájem a chcete poznati Vy je. Nepiště věty jako: Dovolil jsem si přiložit životopis. Hezký den a nazdar. To jim nic neřekne.

Takový motivační dopis není krátký, ale pokud personalistu zaujmou první řádky, tak si ho přečte celý a k pohovoru Vás pozve. On si totiž nemůže nechat utéct takového člověka, když tam má dalších 90, kteří mu tohle nenapsali.

A to je základ úspěchu. Dostat se na pracovní pohovor.

Jako příklad uvádím jeden z úspěšných motivačních dopisů na pozici asistentky pro jedno občanské sdružení:

_________________________________________________

Dobrý den, paní Novotná,

reaguji na pozici asistentky vedení sekretariátu. Velmi mě oslovila myšlenka Vašeho občanského sdružení Ženy pomáhají s jazyky o.s.

Po zhlédnutí Vašich webových stránek, jsem opravdu nadšená, že se našlo tolik tvořivých žen, a objevilo možnost jak dostat německý jazyk mezi děti a výrazně tak zlepšit jejich jazykové schopnosti. Taky velmi oceňuji i Vaši spolupráci s dalšími institucemi a sdruženími, co je určitě výborná možnost jak rozšířit služby Vašeho sdružení mezi širokou veřejnost.

Sama jsem se k německému jazyku dostala při mé praxi ve Švýcarsku  jako Au-Pair a vím, jak je těžké získat výborné znalosti jazyka. Můj dlouhodobější pobyt ve Švýcarsku a mé tamější studium může být velkým plusem pro práci u Vás. Mohu tak přispět vlastními zkušenostmi ze zahraničního německy -mluvícího prostředí.

Většinu své profesní kariéry jsem působila na pozici asistentky, proto Vám mohu nabídnout kvalitní služby na této pozici. Svými zkušenostmi, zejména v oblasti zákaznického servisu, bych mohla přispět k dalšímu rozvoji Vašeho sdružení. Během svých pracovních zkušeností jsem řešila koordinaci a zajištění mnoha projektů a věřím, že i tímto bych Vám mohla pomoci a mohla se tak stát platným členem Vašeho týmu.

Další informace k mé osobě najdete v přiloženém životopisu. Velmi ráda se Vám představím na pracovním pohovoru.

S přáním hezkého dne

_________________________________________________

 

Motivační dopisy těch, co vyhráli výběrová řízení

K tomu, abyste firmu zaujali je ale ještě podstatnější motivační dopis, který ji zaujme. Až podle toho se rozhodnou, jestli Vás pozvou k pohovoru nebo ne. Zabývám se pomocí lidem k získání práce a můžete se inspirovat motivačními dopisy, které jiní použili a vyhráli výběrová řízení.

 

 Jsou k dispozici motivační dopisy na tyto pozice:

 

  • asistentka
  • motivační dopis absolventa
  • administrativní pracovnice
  • sociální pracovnice
  • učitelka
  • recepční

 

a další…

 

Mrkněte sem, zjistíte, jak motivační dopis sestavit a jaké můžete získat.

_________________________________________________

12 vzorů úspěšných motivačních dopisů, které jsem sám napsal a uspěli si můžete stáhnout zde

 

© 2013 : | Ochrana osobních údajů | Vytvořil: Machi | Sitemap