BMI kalkulačka výpočet podle věku – hloupost!

Hledáte informace o BMI indexu a jeho výpočtu podle věku? Tak to byste nejdřív měli vědět, že výpočet BMI je hloupost a údaje Vám nic neřeknou o Vaší postavě.

BMI výpočet – jak to vlastně funguje?

BMI je index, což je zkratka pro Body Mass Index, je poměr mezi hmotností a výškou na druhou. Podle hodnoty BMI, které Vám vyjde, tak se hodnotí, jestli je člověk štíhlý, normální, obézní nebo spadá ještě do horší kategorie. Nebudu tady psát ani vzoreček, protože je naprosto zbytečné se BMI index počítat.

Když jsem jednou navštívil nutričního poradce v Brně, tak mě zvážil a hlavní parametr, který ho zajímal bylo moje BMI. Tedy BMI index a podle tohoto výpočtu se snažil vyhodnotit mé parametry v těle. Tehdy jsem tomu ještě věřil. Teď už vím, že je to úplně jinak.

BMI index je vypovídající jako pohled do zrcadla

Zkuste se zamyslet nad tím, jestli Vám někdo může říct něco o Vašem těle jen podle toho, že vydělí Vaši hmotnost, Vaši výškou na druhou. Každý člověk má jiné složení těla, jinak těžké kosti, jiný poměr tuku a svalů. Váš výpočet BMI je nějaká hodnota, která ale nic neříká o Vás.

Maximálně Vám řekne, že máte asi nadváhu, ale to zjistíte i pohledem do zrcadla. Nejhorší ale je, že Vám správně neřekne ani to jestli máte nadváhu.

Jak kalkulačka BMI a výpočet BMI indexu lže?!

Jak tedy BMI kalkulačka počítá? Po zadání Vaší váhy a výšky, Vám výjde určitý BMI index. Když jsem byl velmi obézní, tak mi BMI index ukazoval hodnotu 33. A varoval mě, že jsem velmi obézní. Jenže já jsem zhubl několik kg tuku a BMI index mi pořád ukazoval velmi špatné hodnoty.

Dokonce i nyní mi BMI výpočet ukazuje obezitu, zatímco já mám ověřeno, že mé hodnoty jsou naprosto v pořádku.

Je BMI  výpočet podle věku vypovídající pro každého?

Rozhodně NE! BMI je velmi obecný index, který Vám řekne něco v tom smyslu, že byste měli asi vážit méně. Když budete mít BMI výpočet v pořádku a index Vám bude ukazovat optimální parametry, i tak můžete mít nezdravý poměr tuku.

BMI index je prostě velmi nepřehledný údaj, který Vám o Vás neřekne absolutně nic.

Za největší problém považuji to, že někteří nutriční poradci, jako v mém případě, tento parametr považují za zásadní a od toho stanovují klientům formu diety.

Když jsem se snažil zjistit hodnoty sportovců, tak jsem zjistil, že jejich BMI je vysoké a mají nadváhu. Přitom jsou to lidi, kteří fotí pro módní časopisy jako modelové.

Když jsem se díval na hledanost na Seznamu nebo Google, tak jsem zjistil, že velké množství lidí hledá i:

– výpočet BMI podle věku

– kalkulačka BMI podle pohlaví

– BMI u dětí atd.

Doporučuji, abyste si raději zašli na měření tuku na přístroji Bodystat nebo InBody, které Vám dají mnohem přesnější informace. Jakmile Vás někdo bude chtít hodnotit podle BMI, bez dalšího vyšetření, tak se mějte na pozoru.

Místo BMI kalkulačky radši použijte zrcadlo, které máte doma a obyčejnou váhu. A co říká o BMI Wikipedie? BMI info

 

Tomáš Kosačík

Tomáš Kosačík se představuje:

Mgr.Tomáš Kosačík nebo taky Břicháč Tom. Autor 2 knih s inspirací, jak se stravovat lépe, zbavit se velkého břicha a obezity. Sám jsem zhubl 27 kg a 33 cm v pase. V mých knihách najdete mou cestu, celý postup, zkušenosti i přes 150 receptů na snadné originální recepty pro celou rodinu. Za 6 měsíců si mé knihy koupilo přes 30 tisíc čtenářů.
Příspěvek byl publikován v rubrice Hubnutí se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *