Alanya – skvělé místo i počasí pro dovolenou v Turecku

Alanya, to je turecký ráj pro náročnou dovolenou

Naštěstí už téměř vymizel předsudek, že v Turecku je nebezpečno, špinavo a na dovolenou to není rozhodně to pravé místo. Turecko nám v posledních letech čím dál více ukazuje, že se dostává do evropské špičky v turistické navštěvovanosti. A právě letovisko Alanya je toho pravým důkazem. Alanya se nachází téměř až na konci Turecké riviéry, cca. 130 km od města Antalya, kde je letiště.

Zábava, slunce a krásné počasí v Alanyi pro každého

Alanya si svou oblibu získala hlavně díky čistotě, památkám, srdečným obyvatelům, kvalitou služeb, dlouhým plážím, čistému moři a díky širokým možnostem, jak trávit volný čas na dovolené. Toto nádherné místo objevil už Antonius, který ho daroval Kleopatře jako svatební dar. Proto se jedna ze dvou pláží jmenuje také Kleopatřina pláž. Alanyi dělí pomyslně na dvě části zřícenina pevnosti, která se tyčí na útesu nad městem a svažuje se do moře.

Také pohoří Taurus, které se u Alanye svažuje, vytváří nádhernou scenérii. Plno obchodů s oblečením, suvenýry a typickými výrobky, bary, restaurace, diskotéky, starý přístav, malebné centrum města a dlouhá promenáda vytvářejí obraz Alanye. Dovolená v Alanyi se pro vás stane nádhernou vzpomínkou, a i když třeba rádi poznáváte stále nové země a místa, věřte, že do Alanye se na dovolenou určitě alespoň ještě jednou vrátíte.

Pokud chcete poznat na vlastní kůži, co všichni na tom Turecku „mají“, vyberte si pro dovolenou letovisko Alanya, které vás prostě nemůže zklamat!

© 2013 : | Ochrana osobních údajů | Vytvořil: Machi | Sitemap