4 základní důvody, proč si lidi nemůžou najít práci

Za poslední měsíce, kdy se snažím pomoct lidem s hledáním práce jsem se setkal se základními problémy, co lidi většinou dělají špatně. Chtěl bych Vám je víc přiblížit. Sami uvidíte, jestli je to i Váš případ a jak to změnit.

Tady najdete návod, jak lidi našli práci i během jednoho týdnenávod zde.

1.       Zájemci o práci špatně vybírají pracovní místo

Hodně často se mi stává, že se mi ozve někdo, kdo hledá práci úplně s jiným zaměřením, než je jeho vzdělání, praxe a další zkušenosti. Ten člověk se pak tak zaměří na tu vysněnou nabídku práce, že nedělá nic jiného, než píše na všechny možné inzeráty, které jsou na internetu. Firmy samozřejmě často vůbec nereagují a je to úplně zbytečná práce.

Před několika lety možná nebyl problém si najít práci i mimo Váš obor. Dnes je ale konkurence uchazečů na místo tak vysoká, že je to skoro nemožné.

Pokud nemáte praxi úplnou. Snažte se získat aspoň částečné zkušenosti a to buď formou brigády, stáže, praxe, výpomoci v neziskovém sektoru atd. I kdyby to mělo být pár týdnů zdarma. Je to mnohem lepší, než stát na místě a posílat životopisy pořád se stejnými údaji.

2.       Lidi bez práce prochází jen internet a úřad práce

Hledáte práci taky jako většina lidí? Když jsem se ptal několika lidí u úřadu práce, jak hledají práci, tak jsem dostal od všech skoro stejnou odpověď. Chodí se dívat na úřad práce a sledují nabídky na internetu. Když je někde nabídka práce, tak hned odepisují.

Jenže takto hledají práci skoro všichni. Musíte být aktivnější a zkusit i další způsoby, kterých je celá řada, ale málokdo je používá.

 3.       Nemají v pořádku životopis, motivační dopis a přípravu na přijímací pohovor

Ještě jsem u nikoho neviděl životopis a motivační dopis, kde by nebylo cokoliv k vylepšení.

Chápu, že si většina lidí myslí, že je to až ta poslední věc. Ale NENÍ!

Motivační dopis, životopis, odpovědi u pohovoru, oblečení na pohovoru, první věta, kterou řeknete do telefonu při komunikaci s firmou, jak vypadá Váš email, fotka atd. To vše nakonec rozhodne o tom, jestli dostanete šanci získat práci nebo ne.

Některý zaměstnavatel se při výběrovém řízení nezaměřuje na životopis, jiný ano. A vy bohužel nevíte, kdo tam právě sedí. Proto můsíte být připraveni na vše.

 4.       Zájemci o práci mají často nízké sebevědomí, je čas to změnit a udělat ze sebe nedostatkové zboží!

Nejhorší na hledání práci je ten pocit bezradnosti, kdy odpovíte na desítky nabídek, a nic se neděje. Každý den je člověk doma, má pocit méněcennosti a čím déle to trvá, tím je to horší.

Zažil jsem to taky a vím, jaké to je. Dá se to vydržet, ale každá další odpověď: „Vybrali jsme jiného uchazeče“ snižuje sebevědomí ještě níž.

Potom přijdete na pohovor a máte se tvářit sebevědomě. Jenže jak, když člověk už má leccos za sebou a čeká zase stejnou odpověď.

Jak z toho ven? Snažte se každý den udělat jiný. Vytvořte si program, hledejte nabídky práce i v terénu a snažte se být bez práce co nejkratší dobu. Raději přijměte horší místo na přechodné období a přitom si hledejte jinou práci.

Klidně se zapojte i do něčeho, co by Vás bavilo, ale nepřineslo vysokou výplatu. Je vždy lepší být součástí společnosti, než se úplně zakopat doma.

 

 

© 2013 : | Ochrana osobních údajů | Vytvořil: Machi | Sitemap